Vabimo na planinski tabor Železniki 2013

Na pohodu

27. 7. – 3. 8. 2013

Bliža se poletje in z njim tudi počitnice. Kako jih bomo preživeli je v veliki meri odvisno od nas samih. Ali jih bomo ˝prespali˝ ali pa jih bomo poskušali preživeti čim bolj aktivno in zanimivo.
Tisti, ki se bomo udeležili planinskega tabora PD Podnanos, bomo en teden v naravi prav gotovo preživeli aktivno, zanimivo in v družbi dobrih prijateljev.
Te mika??? Pridruži se nam in zagotovo ti bo všeč.

KAM GREMO?

Železniki

Železniki so majhno mesto na Gorenjskem v Sloveniji, ki se nahaja v središču občine Železniki. Muzej Železniki se nahaja v središču starega dela Železnikov. Muzej je posvečen predvsem 600. letni zgodovini železarstva v Selški dolini. Do zamrtja železarstva zaradi konkurence večjih podjetij so bili glavni izdelek žeblji. Dobavljali so jih v sodčkih (bariglah). V enem sodčku je bilo do 18.000 žebljev srednje velikosti. Preko tržaške luke so žeblje prodajali po celem svetu..
Poleg železarske zbirke so v muzeju še:

• lesarska zbirka
  • zgodovina čipkarstva
  • izdelava strešne kritine iz skrila
  • življenje kraja in okolice

ZAKAJ NA TABOR?

Kopanje

Za protiutež vsakdanjemu življenju! Življenje na taboru poteka precej drugače kot doma. Tu ni veleblagovnic, ni računalnikov, ni domače postelje… Kljub temu pa ima šotorjenje z vrstniki veliko prednosti. Ležanje v spalni vreči in posedanje okrog tabornega ognja nam omogoča bližnji stik z naravo. Gorska narava nam nudi enkratne možnosti za sprostitev, druženje, gibanje, učenje… Planinski tabor je učilnica, v kateri se na prijeten, vznemirljiv in poučen način učimo obnašanja in pridobivamo navade, ki jih prenašamo v vsakdanje življenje.

Plezalec

…pa tudi zato, ker na taboru počnemo različne stvari, kot so:

– Plezanje
– Vodne igre in igre brez meja
– Verižice in zapestnice
– Orientacija
– Risanje
– Nogomet, odbojka, badminton
– Kopanje
– Nočni pohod
– Razne igre in petje planinskih pesmi ob tabornem ognju
– In še in še…

Letošnji planinski tabor PD Podnanos bo potekal:
od SOBOTE 27.7 do SOBOTE 3.8.2013 v ŽELEZNIKIH. Namenjen je  vsem otrokom od končanega 2. razreda osnovne šole.

PLAČILO:

Cena tabora je 80 evrov, za vsakega naslednjega otroka v družini pa 50 evrov. V ceno so vključeni stroški prevoza na tabor in nazaj, vsi stroški bivanja, prehrane, malice za na pohod in nezgodno zavarovanje na taboru.

Plačilo je možno v enkratnem znesku ali v dveh obrokih. Prvi obrok (40 €) oz. polovica se poravna ob prijavi, drugi pa do odhoda na tabor. Vsak otrok, ki se udeleži tabora mora imeti tudi plačano članarino za tekoče leto. Ob plačilu članarine je potrebno izpolniti in oddati tudi PRISTOPNO IZJAVO. Članarino lahko poravnate pri blagajničarki Marinki Koritnik, Podnanos 91 (031 401 282), vsak dan po 20. uri oz. zaradi različnih izmen v službi po dogovoru.

Plačilo za tabor lahko tudi nakažete s plačilnim nalogom UPN na transakcijski račun. Na plačilni nalog izpolnite:

ime plačnika: ime in priimek udeleženca (otroka) in naslov
– namen plačila: tabor ŽELEZNIKI
– znesek plačila
– TRR: SI56 0475 1000 0314 379
– referenca prejemnika: 00 2013
– ime prejemnika: PD PODNANOS, Podnanos 71, 5272 Podnanos

PRIJAVE:

Prijave oddajte najkasneje do 30.6.2013.
Prijavite se lahko direktno na spodnjih povezavah:

OTROCI

VODSTVO TABORA

PRISTOPNA IZJAVA  – PRI PLAČILU ČLANARINE

Prijaviti pa se je mogoče tudi “po starem” in sicer lahko prijavnice oddate:
– Predsedniku Sandiju, tajnici Irmi ali blagajničarki Marinki ali pa
– jih pošljete po pošti na naslov: PD Podnanos, Podnanos 91, 5272 Podnanos s pripisom »TABOR KRN«

KAJ VZETI S SEBOJ?

1. Nahrbtnik (primeren starosti otroka)
2. Termovelur, trenirke (dolge hlače, dolge majice)
3. Anorak, bunda, kapa, dežnik
4. Planinski čevlji z dobrim podplatom, telovadni copati, obutev za v taboru
5. 8-10 parov nogavic
6. Kratke hlače
7. Majice s kratkimi rokavi
8. Kopalke
9. Perilo za 8 dni
10. Robci
11. Spalna vreča, ležalna blazina (armafleks, turbomaksimus), po potrebi še dodatna odeja
12. Baterijska svetilka
13. Plastenke za vodo, posoda ali vrečka za hrano, jedilni pribor (nož, vilice)
14. Pribor za osebno higieno (milo, šampon, zobna ščetka, zobna pasta, krema, brisača…)
15. Obliži za žulje (obvezno!)
16. Zaščita pred soncem (pokrivalo, sončna krema) in klopi
17. Članska izkaznica (s plačano članarino), izkaznica Mladi planinec
18. Pisalni pribor
19. Osebni dokument, zdravstvena izkaznica in nekaj denarja za osebne potrebe
20. OBILO DOBRE VOLJE

Zaradi možnosti dežja priporočamo, da so oblačila v potovalni torbi spakirana v najlonskih vrečkah.

downloadlink NATISNI SEZNAM

Z dodatnimi informacijami razpolagajo:

– Predsednik društva: Sandi Nabergoj (041 961 598),
– Tajnica: Irma Božič (040 154 260)

KAKO SMO SE IMELI PREJŠNJA LETA? Oglej si v GALERIJI!

Se vidimo na taboru!