Vabimo na planinski tabor Bohinj 2011

Na pohodu

31. 7. – 7. 8. 2011

Bliža se poletje in z njim tudi počitnice. Kako jih bomo preživeli je v veliki meri odvisno od nas samih. Ali jih bomo “prespali” ali pa jih bomo poskušali preživeti čim bolj aktivno in zanimivo.
Tisti, ki se bomo udeležili planinskega tabora PD Podnanos, bomo en teden v naravi prav gotovo preživeli aktivno, zanimivo in v družbi dobrih prijateljev.

Te mika??? Pridruži se nam in zagotovo ti bo všeč.

KAM GREMO?

Bohinj je geografsko ime za prostor, ki obsega Zgornjo in Spodnjo Bohinjsko dolino, Nomenjsko dolino in jezersko skledo. K Bohinju prištevamo še nekaj višje ležečih naselij, kot so Koprivnik, Gorjuše in Nemški Rovt. Bohinj leži na jugovzhodnem delu Julijskih Alp.

Pogled na BohinjTako pa je Bohinj opisal dr. Julius Kugy v svojem delu Julijske Alpe v podobi: »Bohinjska dolina – dolga odprta kotlina, skozi katero se pretaka v skalah rojena Savica s svetlo zelenimi vilinskimi vodami, sočnimi travniki z idiličnim čarom, iz tihega miru pozdravljajoče prijazne vasi, okrog gore slikovitih obrisov, zavite v temne smrekove gozdove, v višavah na oblakih praznični prestol Triglava.«

Bohinj:
– je bil stoletja naše najmočnejše planšarsko središče.
– Ima zelo raznovrstno živalstvo (planinski orel, ruševec, gams…) in rastlinstvo (zoisova zvončnica, triglavski svišč)
– Je pokrajina naravnih znamenitosti (Bohinjsko jezero, slap Savica, Grmečiški slap, slap Govic, slap in korita Mostnice, soteska Save, ledeniške morene, idr..)
– Ima bogato kulturno dediščino (muzeji, kulturni spomeniki, cerkve)
– In je odličen kraj za vse vrste telesnih aktivnosti (plavanje, plezanje, kajakaštvo, ribolov, pohodništvo, taborništvo, kolesarjenje…)

ZAKAJ?

Za protiutež vsakdanjemu življenju! Življenje na taboru poteka precej drugače kot doma. Tu ni veleblagovnic, ni računalnikov, ni domače postelje… Kljub temu pa ima šotorjenje z vrstniki veliko prednosti. Ležanje v spalni vreči in posedanje okrog tabornega ognja nam omogoča bližnji stik z naravo. Gorska narava nam nudi enkratne možnosti za sprostitev, druženje, gibanje, učenje… Planinski tabor je učilnica, v kateri se na prijeten, vznemirljiv in poučen način učimo obnašanja in pridobivamo navade, ki jih prenašamo v vsakdanje življenje.

…pa tudi zato, ker na taboru počnemo različne stvari, kot so:

– Plezanje
– Vodne igre in igre brez meja
– Verižice in zapestnice
– Orientacija
– Iskanje talentov ( »tabor ima talent« )
– Risanje
– Zvezdogledstvo
– Nogomet, odbojka
– Kopanje v jezeru
– Nočni pohod
– Poletno sankanje

Letošnji planinski tabor PD Podnanos bo potekal od nedelje 31. 7. do nedelje 7. 8. 2011 v Bohinju. Namenjen je vsem otrokom od končanega 2. razreda osnovne šole. Cena tabora je 80 evrov. V ceno so vključeni stroški prevoza na tabor in nazaj, vsi stroški bivanja, prehrane, malice za na pohod in nezgodno zavarovanje na taboru.

Plačilo je možno v enkratnem znesku ali v dveh obrokih. Prvi obrok (40 €) se poravna ob prijavi, drugi pa do odhoda na tabor. Vsak otrok, ki se udeleži tabora mora imeti tudi plačano članarino za tekoče leto. Otrokom do vključno 10. leta starosti jo krije PD Podnanos, ostali pa jo lahko poravnate pri blagajničarki Marinki Koritnik, Podnanos 91, vsak dan po 20. uri.

Z dodatnimi informacijami razpolagata:
– Predsednik društva: Sandi Nabergoj (041 961 598) in
– Tajnica: Irma Božič (040 154 260)

PRIJAVE:

Prijavnico lahko natisnete tukaj:

downloadlink OTROCI

downloadlink VODSTVO TABORA

Prijavnice oddate najkasneje do 25. 6. 2011:
– Predsedniku Sandiju, tajnici Irmi ali blagajničarki Marinki ali pa
– jih pošljete po pošti na naslov: PD Podnanos, Podnanos 91, 5272 Podnanos s pripisom »TABOR BOHINJ«

lahko pa se prijavite:
– na elektronski naslov: pd.podnanos@gmail.com (Ime in priimek udeleženca, naslov, poštna številka in kraj, datum in kraj rojstva otroka, EMŠO, telefon – GSM staršev, morebitne zdravstvene in druge posebnosti otroka, e-mail staršev) in
– nakažete s plačilnim nalogom BNO2 na transakcijski račun.
Na plačilni nalog BNO2 izpolnite:
– ime in priimek udeleženca (otroka)
– namen plačila: tabor Bohinj
– TRR:  04751 – 0000 314 379

KAJ VZETI S SEBOJ?

1. Nahrbtnik (primeren starosti otroka)
2. Termovelur, trenirke (dolge hlače, dolge majice)
3. Anorak, bunda, kapa, dežnik
4. Planinski čevlji z dobrim podplatom, telovadni copati, obutev za v taboru
5. 8-10 parov nogavic
6. Kratke hlače
7. Majice s kratkimi rokavi
8. Kopalke
9. Perilo za 8 dni
10. Robci
11. Spalna vreča, ležalna blazina (armafleks, turbomaksimus), po potrebi še dodatna odeja
12. Baterijska svetilka
13. Plastenke za vodo, posoda ali vrečka za hrano, jedilni pribor (nož, vilice)
14. Pribor za osebno higieno (milo, šampon, zobna ščetka, zobna pasta, krema, brisača..)
15. Obliži
16. Zaščita pred soncem (pokrivalo, sončna krema) in klopi – NUJNO
17. Članska izkaznica (s plačano članarino), izkaznica Mladi planinec
18. Pisalni pribor
19. Osebni dokument, zdravstvena izkaznica in nekaj denarja za osebne potrebe
20. OBILO DOBRE VOLJE

Zaradi možnosti dežja priporočamo, da so oblačila v potovalni torbi spakirana v najlonskih vrečkah.

downloadlink NATISNI SEZNAM

KAKO SMO SE IMELI PREJŠNJA LETA? Oglej si v GALERIJI!

Se vidimo na taboru!