Planinski tabor Čezsoča

Tabor Čezsoča

V zadnjem tednu julija je v bližini Čezsoče pod okriljem Planinskega društva Podnanos potekal že jubilejni 30. planinski tabor. Udeležilo se ga je 35 otrok in 20 odraslih. Letošnji tabor je precej zaznamovalo vreme. Iz dneva v dan je bila napoved neugodna, kasneje pa se je izkazalo, da je bila le-ta napačna, saj je bilo dežja zelo malo. Otroci so bili razdeljeni v tri starostne skupine. Ture, ki so jih opravili, so bile prilagojene sposobnosti skupin. Največja skupina je osvojila Krn, planino Golobar in Javoršček, se povzpela na vrh slapa Boke in na Čuklo pod Rombonom, zaključila pa na kratki, a zahtevni ferati pri PUS Bavšica. Druga skupina se je povzpela do Krnskih jezer, na Koto 1313, mimo slapa Boke so odšli v Plužno in na Skutnik. Najmlajši udeleženci so prvi dan odšli k slapu Boka in v Bovec, iz planine Božica na Kobariški stol, kasneje še v Čezsočo ter se v četrtek odpravili na ogled korit reke Soče.

V taboru so čez teden potekale različne igre in ustvarjalne delavnice ter tekmovanje v orientaciji. V ponedeljek smo tradicionalno krstili nove udeležence, letos jih je bilo kar 12. V torek nas je obiskal domači župnik in za nas daroval mašo. V petek smo se odpravili na prodišča Soče, kjer smo izvedli vodne igre in igro »kdo bo najbolj moker brez da bi šel plavat v Sočo«, ki je bila te dni ledeno mrzla. Tabor smo zaključili v petek zvečer ob tabornem ognju s torto in šampanjcem, ki se za 30. obletnico tudi spodobi. V soboto je sledilo pospravljanje tabornega prostora in pot domov. Otroci so bili s taborom zelo zadovoljni, saj je spanje v šotorih in sožitje z naravo vedno zelo zanimivo in razburljivo. Tudi vodstvo tabora je kazalo obilo zadovoljstva in prejemalo pohvale staršev in ostalih članov društva, kajti tabor je uspel točno tako kot so ga planirali že nekaj tednov prej. Uspešna izvedba taborjenja že napoveduje in kliče novo zgodbo, 31. planinskega tabora prihodnje leto v prvem tednu avgusta.

Miha Božič