38. planinski tabor Jezersko 2023

29.7. – 5.8. 2023

RAZPIS

PD Podnanos in mladinski odsek PD Podnanos organizirata 38. planinski tabor, ki je namenjen otrokom od 2. razreda OŠ dalje.
Letos se odpravljamo na Jezersko.

JEZERSKO

Jezersko je občina, ki delno leži še v Karavankah, z vzhoda pa je obdana s čudovitim vencem Kamniško – Savinjskih Alp. Najvišja gora v okolici je Grintovec, sledita mu Jezerska Kočna in Skuta s svojim znamenitim Ledenikom pod Skuto. Ta odmaknjena a raznolika dežela se lahko pohvali s številnimi slapovi, izvirom reke Kokre, zdravilno mineralno vodo imenovano jezerska slatina, avtohtono pasmo jezersko-solčavske ovce, z več sto let starimi domačijami ter bogato planinsko zgodovino.

CENA

Cena tabora je 130 evrov za prvega otroka, za vsakega naslednjega otroka v družini pa 100 evrov.
V ceno so vključeni stroški prevoza na tabor in nazaj, vsi stroški bivanja, prehrane in malice za na pohode.
Vsak otrok, ki se udeleži tabora, mora imeti tudi plačano članarino za tekoče leto. Ta naj bo plačana najkasneje do 10.7. 2023. Članarina P+O za leto 2023 znaša 9 EUR (https://clanarina.pzs.si/membership).

PRIJAVE IN PLAČILO

Za prijavo kliknite tukaj ter sledite navodilom.
Podatki za plačilo bodo na voljo v postopku prijave. Na tem mestu bo mogoče tudi plačilo letne članarine, v kolikor je otrok še nima poravnane.

Prijavnino in članarino pa lahko poravnate tudi v živo, in sicer 16.6. in 30.6. od 19:00 do 20:00 v društveni sobi PD Podnanos nad trgovino.

Prijave na spletni strani se odprejo v ponedeljek, 5.6.2023.

Prijavo oddate najkasneje do 30.6. 2023
Število prijav je omejeno!

SEZNAM OBVEZNE OPREME

• Nahrbtnik (primeren starosti otroka)
  • Majica iz termovelurja
  • Več parov dolgih hlač in majic!
  • Anorak, bunda, kapa, dežnik
  • Planinski čevlji z dobrim podplatom, telovadni copati, obutev za v taboru
  • 8-10 parov nogavic
  • Zaščitna maska za obraz
  • Kratke hlače
  • Majice s kratkimi rokavi
  • Kopalke
  • Perilo za 8 dni
  • Robčki
  • Spalna vreča, ležalna blazina, po potrebi še dodatna odeja
  • Baterijska svetilka
  • Plastenke za vodo, posoda za hrano, jedilni pribor (nož, vilice)
  • Pribor za osebno higieno
  • Obliži za žulje (obvezno!)
  • Zaščita pred soncem (pokrivalo, sončna krema) in klopi
  • Članska kartica ali izkaznica Mladi planinec (s plačano članarino)
  • Pisalni pribor (kemik, svinčnik)
  • Osebni dokument, zdravstvena izkaznica in nekaj denarja za osebne potrebe

Zaradi možnosti dežja priporočamo, da so oblačila v potovalni torbi spakirana v najlon vrečkah.

Prosimo, da prtljago vsakega otroka posebej označite z imenom in priimkom.

Mobilni telefoni v taboru niso zaželeni. Za klice so vedno dosegljivi odrasli, ki lahko otroku kadarkoli omogočijo klic domov.

Dodatne informacije:

• Načelnica MO: Marjetka Frelih (040 225 760)
• Predsednik društva: Boštjan Nabergoj (051 358 367)
• Email društva: info@pd-podnanos.si

PRIPRAVLJALNI POHOD ZA TABOR

Za vse udeležence bo 17. junija 2023 organiziran pripravljalni pohod za planinski tabor. Za več informacij spremljajte spletno in facebook stran PD Podnanos.