Tekmovanje Mladina in gore

Planinsko društvo Podnanos je v soboto 7.11.2015 v sodelovanju s planinsko zvezo Slovenije, organiziralo že 27. regijsko tekmovanje Mladina in gore za primorsko regijo. Tekmovanja se je udeležilo 12 ekip iz krajev Podnanos, Črni Vrh, Idrija, Spodnja Idrija, Postojna, Deskle, Knežak in Pivka. Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 23. januarja v Tržiču so se uvrstile 4 ekipe: Prfarski gamsi (Spodnja Idrija), Idrijski jegliči (Idrija), Korada (Deskle) in Nanoški pritlikovci (Postojna). Za uvrstitev na državno tekmovanje so si tekmovalci morali priboriti vsaj 68 točk od 90-ih.

Tekmovalci so si ogledali kraj Podnanos, izvedeli veliko o zgodovinsko pomembnih osebah iz tega kraja, ogledali so si farno cerkev Sv. Vida in cerkev Sv. Kozma in Damjana ter se sprehodili po prenovljenem trgu in ulicah. Planinsko društvo se za izvedbo zahvaljuje vsem, ki so pripomogli k organizaciji tekmovanja.

Galerija