PRENJ (Bosna in Hercegovina)

Prenj je gorski masiv v severnem delu vzhodne Hercegovine. Obkrožajo ga številne reke (Neretva) in jezera (Boračko jezero). V pogorju se nahaja 11 vrhov višjih od 2000 metrov, najvišji Zelena glava. Prenj križajo številne reke in kanjoni.

1. DAN, sobota 13.8.2016 – Međugorje, slapovi Kravice, Mostar, Boračko jezero

Odhod iz Podnanosa ob 00:10 uri (na placu), prihod v Međugorje okrog 7:00, sledi zajtrk iz avtobusa. Po zajtrku ogled Međugorja, pot bomo nadaljevali do Slapov Kravice in nato do Mostarja. Po ogledu Mostarja se zapeljemo do Jablanice, kjer si ogledamo Muzej in porušen most z Bitke na Neretvi. Iz Jablanice gremo do Konjica in naprej do Boračkega jezera, kjer bomo prenočili v kampu Borašnica v bungalovih za 4 osebe. Večerja v restavraciji kampa.

2. DAN, nedelja 14.8.2016 – Velika kapa 2004 m, Taraš 1742 m

Zajtrk v restavraciji. Po zajtrku:

1. skupina: Crno polje – bivak Jezerce – Velika kapa – bivak Jezerce – nočitev v bivaku (potrebna spalna vreča in blazina – armafleks). S seboj potrebna hrana za dvodnevno turo, pitna voda pri bivaku. Nezahtevna tura 6 ur hoje.

2. skupina: Crno polje – bivak Jezerce – Taraš – Crno polje – vrnitev v bungalove na prenočitev. Nezahtevna tura – 5 ur hoje.

Kdor se ne odloči za omenjeni turi možnost sprehajalnih poti okrog jezera (kopanje).

3. DAN, ponedeljek 15.8.2016 – Otiš 2097m, Zelena glava 2103m

1. Skupina: Bivak Jezerce – Otiš – Zelena glava – Jezerce – Crno polje (Boračko jezero)

Ostali: Zajtrk v restavraciji, krajša tura ob jezeru.

Pred odhodom kosilo, nato ogled Titovega bunkerja v Konjicu.  Povratek domov preko Sarajeva. Prihod v Podnanos v nočnih urah.

Oprema

Planinska oprema za sredogorje, planinski čevlji, vetrovka (pohodne palice), zaščita proti soncu (krema, pokrivala), topla oblačila, hrana, pijača.

Poleg obvezne opreme ter osebnih stvari je nujno s seboj imeti člansko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto in evropsko zdravstveno kartico (naročite na ZZZS). Valuta BIH je konvertibilna marka (1 EURO je približno 2 KM).

Cena izleta: 110 EUR (cena velja v primeru 45 udeležencev).

V ceno so vključeni stroški prevoza, spanja, vodenje, 3x zajtrk, 1x kosilo, 1x večerja

Prijave do 6.8.2016 v Turistični pisarni Podnanos vsako soboto med 8:00 in 12:00 in preko spletne strani PD Podnanos – PRIJAVA.

Ob prijavi je potrebno plačati 50€ akontacije. Plačilo je mogoče tudi na TRR SI56 0475 1000 0314 379 s pripisom v namen: IZLET V TUJINO + ime in priimek udeleženca.

Dodatne informacije: Sandi Nabergoj, 041 961 598 (po 20:00 uri), sandi.nabergoj@siol.net

Obvezen je osebni dokument  – osebna izkaznica ali potni list.