Pohod po Vojkovih poteh

Letošnji že 32. Pohod po Vojkovih poteh je potekal v sončnem in rahlo vetrovnem vremenu, ki je dal vedeti, da je to zimski pohod. Le ta pa pohodnikov ni ustavil, saj se jih je zbralo preko 500, ki so se podali po tradicionalni poti iz Podnanosa preko Konja, mimo Strgarjeve domačije, do vpisne točke pri Lovski koči in nazaj v Podnanos. Ob poti med Konjem in Strgarjem so s toplimi napitki pohodnike pričakali člani Mladinskega odseka, pri Lovski koči pa smo organizatorji poskrbeli za večje okrepčilo. Tu so si pohodniki pred spustom v dolino vzeli nekaj več časa za odmor in razgled po lepotah Vipavske doline in Krasa.

Organizacija in priprave pohoda zahtevajo vključevanje večjega števila članov društva, ki bi se jim rad zahvalil, da ohranjajo tradicijo društva začeto pred 32 leti.

Sandi Nabergoj

Galerija: Po Vojkovih poteh