Planinski – višinski izziv

V času, ko je večina športnih dejavnosti prepovedana, postaja pohodništvo vedno bolj priljubljena oblika športne aktivnosti. V teh dneh, ko je vreme zunaj lepo, prostori v hiši pa že malce utesnjeni, nas preprosto vleče v naravo, na sprehod, pohod ali pa samo, da se nadihamo zraka.

Ker v okviru planinskega društva trenutno ne moremo organizirati pohodov vas vabimo, da se nam pridružite pri akciji, ki bo popestrila vaš vsakdan, vas popeljala na svež zrak in obenem izboljšala vašo kondicijo in kar je najpomembneje dobro voljo.

Za vas smo, po zgledu športnih pedagogov Slovenije, pripravili PLANINSKI – VIŠINSKI IZZIV.

Akcijo so v Sloveniji poimenovali TRIGLAVING. Triglav je najvišja slovenska gora, ki je visoka 2864 metrov. Vsi tisti, ki se odločijo za ta izziv, morajo z različnimi vzponi premagati nadmorsko višino 2864 metrov. To lahko naredijo v enkratnem vzponu ali pa seštevajo višinske metre različnih vzponov, dokler ne dosežejo višine Triglava in takrat je izziv zaključen.

V našem društvu bomo v IZZIVU lahko osvajali višine štirih vrhov:

K izzivu ste vabljeni vsi, mlajši otroci, šolarji, najstniki, mladostniki ter odrasli, starostne omejitve ni. Izziv lahko opravljate individualno ali pa kar cela družina. Postavite si le svoj osebni cilj, to pomeni, da si izberete višino vrha, ki ga boste osvajali oziroma skušali doseči s svojimi vzponi ter se podate na pot.

Izziv bo trajal od 1. decembra do 6. januarja. Komu bo uspelo?

Svoje vzpone boste lahko oddajate na spletni strani PD Podnanos ali po telefonu (041 293 193 – Domen Božič).
Na spletni strani boste lahko spremljali tudi rezultate drugih udeležencev.

Vsi udeleženci akcije, ki boste dosegli zastavljeni cilj boste nagrajeni z brezplačnim društvenim izletom po Sloveniji.

SODELUJ TUKAJ

Nagrada za absolutnega zmagovalca (prvi v Everestingu) je kosilo za dva pri eko koči Nanos. Majico našega planinskega društva bo prejel tisti, ki bo prvi dosegel višino enega izmed teh štirih vrhov, s tem, da bo majica za dosego višine Nanosa podarjena prvemu otroku (do vključno 12. leta), ki bo dosegel njegovo višino.

Pri doseganju cilja boste morali upoštevati vse trenutne veljavne ukrepe za preprečevanje širjenja koronavirusa, zato boste premagovali predvsem hribčke in vrhove znotraj občin, v katerih živite. Ob tem pa upoštevajte tudi vsa pravila za varno obiskovanje gora in vzpetin.

Ne odlašajte, sprejmite izziv in se podajte nabirat višinske metre.
Srečno pot in varen korak!

Predsednik PD Podnanos: Boštjan Nabergoj
Vodja vodniškega odseka: Barbara Jež