PD Podnanos vabi na izlet v tujino: Zahodni Dolomiti – gore okrog Bolzana

2 dni: petek, 16. 8. in sobota 17. 8. 2024

• vzpon na  tritisočak Antermoa (3004 m)
  • planinarjenje po gorski skupini: Gruppo del Catinaccio;
  • vzpon po eni od ferat in planinarjenje okrog Bolzana
  • ogled muzeja Reinholda Messnerja v gradu Firmian

Program:

1. dan – petek, 16. 8. 2024: odhod iz Podnanosa predvidoma ob 3.00, vožnja čez centralne Dolomite v Val di Fassa, kjer bo izhodišče za našo gorsko skupino: Gruppo del Catinaccio

1. skupina: vzpon na najvišji vrh, tritisočak Antermoa (3004 m), vršnji del poti predstavlja ferata (obvezba oprema za ferate: čelada, pas, smovarovalni komplet)

2. skupina: planinarjenje po slikovitem pogorju po nezahtevnih stezah, obisk koč. Spanje v planinski koči Violet.

2. dan – sobota, 17. 8. 2024: spust v dolino, prevoz do Bolzana

1. skupina: vzpon po eni od okoliških ferat (obvezno samovarovalni komplet, čelada)

2. skupina: planinarjenje po hribih in planinah

Obisk in ogled muzeja Reinholda Messnerja v gradu Firmian nad mestom Bolzano na Južnem Tirolskem. Verjetno je to največji muzej na svetu, posvečen goram. Vsak del te impresivne zgradbe zajema določeno obdobje v »življenju« gore. Njen nastanek, gora kot začetek religij, umetnosti, ki jo navdihuje, prva človekova raziskovanja, alpinizem in na koncu pogled v daljno prihodnost, ko se bodo tudi najvišje gore sveta spremenile v pesek in prah.
Koncept muzeja obiskovalca osupne zaradi nenavadnosti in inovativnega pristopa. Ogled celotnega kompleksa pa zahteva od njega tudi dobršen del telesne vzdržljivosti. V sklopu, kjer je predstavljen svetovni alpinizem, je pomemben del namenjen tudi Slovencem. Z obiskom muzeja bomo obudili spomin na obisk legende svetovnega alpinizma Reinholda Messnerja konec lanskega v Podnanosu.

Ogled mesta Bolzano in degustacija vin (doplačilo).

Prijave sprejema Sandi Nabergoj do ponedeljka, 8. 7. 2023 oziroma do zasedbe mest:

Cena (ob udeležbi vsaj 35 oseb, ob manjši udeležbi možna sprememba cene):

140€ – člani PD Podnanos

170€ – nečlani

90€ – dijaki, študentje MO PD Podnanos (za nepolnoletne dijake obvezno spremstvo odrasle osebe)

V ceno je vključen, zajtrk prvi dan, prevoz, nočitev z zajtrkom v planinski koči, vstopnina v Messnerjev gorniški muzej.

Lepo vabljeni v nepozabne Dolomite!

Izlet organizirajo : Sandi Nabergoj, Primož Lavrenčič in Marko Nabergoj