Družinski pohod Tamar ter “feratanje” v Hvadniku in Jermenu

Zadnjo nedeljo v septembru smo v PD Podnanos odpravili na pot kljub ne najboljši vremenski napovedi a vreme je  zdržalo in smo uspešno izpeljali  “prvi koronski” društveni pohod z avtobusom. Dvajset udeležencev družinskega pohoda  smo namesto na načrtovano Tromejo, kjer je s petka na soboto zapadel sneg, prehodili pot od Planice do koče v Tamarju. Ogledali smo si tudi  trening skokov na skakalnicah in obiskali naravni rezervat Zelenci, kjer izvira Sava Dolinka. Marko Nabergoj  pa je vodil devetčlansko ekipo preko dveh zahtevnih in atraktivnih ferat: Hvadnik in Jermn. Pot so nadaljevali mimo Martuljških slapov in Finžgarjeve kapelice do koče pri Ingotu.

Kljub uporabi mask na avtobusu in vsem protikoronskim ukrepom smo se vsi imeli zelo lepo. V knjigo spominov je zapisan še en krasen dan v dobri družbi in čudoviti naravi.

Nataša Torkar Fabčič