Druženje ob 30. obletnici samostojne države Republike Slovenije

Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo, Planinsko društvo Podnanos in Turistično društvo Podnanos

VABIJO

na druženje ob 30. Obletnici samostojne države Republike Slovenije, ki bo 25.6.2021 pri Vojkovi koči na Nanosu.

Spominjali se bomo napada na RTV oddajni center na Nanosu, pohoda planincev za oskrbo enote teritorialne obrambe ter vseh s tem povezanih dogodkov v vaseh Podnanos, Podraga in Lozice.

Pohodniki se zberemo pred Gasilskim domom v Podnanosu ob 9.30. Odpeljali se bomo v Rebrnice, nato pa peš po eni izmed poti (Furlanovem žlebu), po kateri se je v času osamosvojitvene vojne oskrbovalo teritorialno obrambo s hrano in sanitetnim materialom pri stolpu na Nanosu. Vzpon traja približno 2 uri.

Ostali, ki se pohoda ne boste udeležili, se nam pridružite ob 13.00 pri spominskem obeležju ob Vojkovi koči, kjer bo potekal krajši kulturni program. Slavnostni govornik bo Božo Jež, takratni poveljnik obrambne enote za obrambo RTV oddajnega centra Nanos.

Po zaključenem kulturnem programu bo sledilo družabno srečanje s pogostitvijo za vse udeležene. Praznično popoldne bo popestril ansambel Šembidci, v kolikor bodo zdravstvene razmere v državi to omogočale.

Vabljeni ste vsi  s svojimi družinami in prijatelji!