Dan planincev, Slavnik (1028m)

MEDDRUŠTVENI ODBOR PLANINSKIH DRUŠTEV PRIMORSKE

VABI 12. 6. 2021

planince in ljubitelje narave na tradicionalni praznik

DAN PLANINCEV

ki ga bomo letos obeležila skupaj planinska društva MDO Primorske NA SLAVNIKU (1028 m). Po dolgem času je to priložnost za skupno druženje.

PROGRAM

• Ob 8.00 uri zbor udeležencev na parkirišču pred občinsko stavbo Hrpelje – Kozina – odcep ceste za Slavnik in nadaljevanje vožnje do odcepa za lovski bivak,
  • od tu pohod po poti SPP do vrha Slavnika, kjer bo kratek počitek,
  • nadaljevanje pohoda do lovskega bivaka ob lipi,
  • druženje ob skupni malici (ki jo priskrbi organizator) in kratek kulturni program,
  • povratek do parkiranih avtomobilov 20 minut.

Skupne zmerne hoje po nezahtevni poti bo 4 ure.  Vodijo: Vodniki PD Slavnik. Tura je po makadamski cesti iz Kozine do vrha Slavnika in nazaj do bivaka primerna tudi za kolesarje.

Zaradi organizacije so OBVEZNE PRIJAVE udeležencev, z navedbo hoje ali kolesarjenja, na matičnih društvih do četrtka, 10. junija 2021, do 18. ure preko spletnega obrazca, ki ga dosežete s klikom na povezavo https://forms.gle/ioueHh93Bp1BzpHL6. Prevoz do izhodišča je v domeni društev. Kontaktirajte svoje vodje.

Pri organizaciji bodo upoštevani priporočeni ukrepi za preprečitev bolezni Covid-19 Nacionalnega inštituta za javno zdravje. V primeru slabega vremena bo pohod odpovedan, kar bodo objavila društva na svojih spletnih straneh najkasneje v četrtek 10. 6. 2021 zvečer.

PRIJAZNO VABLJENI, SKUPAJ NAM BO LEPO!!!