37. planinski tabor Završnica 2022

30.7. – 6.8. 2022

PD Podnanos in mladinski odsek PD Podnanos vas vabita na 37. planinski tabor, ki bo tokrat potekal od 30. 7. do 6. 8. 2021 v dolini Završnice. Tabor je namenjen osnovnošolskim otrokom od 2. razreda dalje. Odkrivali bomo gorske lepote, uživali v svežem zraku in neokrnjeni naravi, se hladili v mrzlih potočkih, se družili ob tabornem ognju, se učili o  gorništvu in gibanju v gorah, spali v šotorih, se zabavali z različnimi družabnimi igrami ter še mnogo drugega. Če te vsaj kaj od naštetega zanima, ne oklevaj s prijavo, saj jih sprejemamo le do 1. 7. 2022!
Prijaviš se lahko kar na spletni strani ali pošlješ prijavo na elektronski naslov: info@pd-podnanos.si, kjer napišeš vse potrebne podatke, ali po pošti, na naslov: PD Podnanos, Podnanos 71, 5272 Podnanos, s pripisom: Tabor Završnica.

RAZPIS

PD Podnanos in mladinski odsek PD Podnanos organizirata 37. planinski tabor. Letos bomo odšli v dolino imenovano Završnica. Tabor je namenjen otrokom od 2. razreda OŠ dalje.

ZAVRŠNICA

Završnica je dolina v objemu Karavank, ki je znana predvsem po istoimenskem jezeru, slapovih, številnih izhodiščih za planinske ture ter rekreacijskem parku.

ODHOD IN PRIHOD

Odhod iz Podnanosa: 30. julija 2022 ob 9:00 iz placa pred kulturnim domom.

Prihod v Podnanos: 6. avgusta 2022 okrog 16:00 na plac. (Čas odhoda in prihoda se lahko še spremenita, o čemer boste pravočasno obveščeni.)

Cena tabora je  120 EUR. Za vsakega  naslednjega  otroka v družini pa  90 EUR.
V ceno so vključeni stroški prevoza na tabor in nazaj, vsi stroški bivanja, prehrane in malice za na pohode.

PLAČILO

Možnost plačila bo 17. 6. in 1.7. od 19:00 do 20:00 v društveni sobi PD Podnanos nad trgovino, takrat boste lahko poravnali ceno taborjenja in članarino. Članarino lahko sicer poravnate tudi po dogovoru. Plačilo (cena + članarina) lahko nakažete tudi na transakcijski račun. Na plačilni nalog UPN poleg prejemnika (PD Podnanos) in zneska izpolnite še:

• ime in priimek udeleženca (otroka)
  • namen plačila: tabor 2022
  • TRR: SI56 0475 1000 0314 379
  • referenca: 00 2022

Vsak otrok, ki se udeleži tabora mora imeti tudi plačano članarino za tekoče leto (ta naj bo  plačana   najkasneje  do  15. 7. 2022). Članarina za leto 2022 znaša 8 EUR (https://clanarina.pzs.si/membership).

ZAKAJ BOM ŠEL NA TABOR?

Da bom spoznaval naravo in osvajal lepe slovenske gore,  se odklopil od računalniških igric, spal v šotoru, se igral gordijski vozel, pif-paf, vročo čebulo, orientacijo, se družil s prijatelji in spoznaval nove vrstnike, preživljal večere ob tabornem ognju, …

PRIJAVE IN INFORMACIJE

Prijavnice oddate najkasneje do 1. 7. 2022. Število prijav je omejeno.

Lahko se prijavite:

• Preko spletne strani PD Podnanos: Prijava
  • po pošti na naslov: PD Podnanos, Podnanos 71, 5272 Podnanos, s pripisom »TABOR ZAVRŠNICA« ,
  • na elektronski naslov info@pd-podnanos.si

Dodatne informacije:

• Vodja tabora in načelnica MO: Marjetka Frelih (040 225 760)
  • Pomočnik vodje tabora: Tine Božič (040 526 955)
  • Predsednik društva: Boštjan Nabergoj (051 358 367)

PRIPRAVLJALNI POHOD ZA TABOR

Za vse udeležence tabora bo v juniju organiziran pripravljalni pohod za planinski tabor. Za več informacij spremljajte spletno in facebook stran PD Podnanos.

SEZNAM OBVEZNE OPREME

• Nahrbtnik (primeren starosti otroka)
  • Majica iz termovelurja
  • Več parov dolgih hlač in majic!
  • Anorak, bunda, kapa, dežnik
  • Planinski čevlji z dobrim podplatom, telovadni copati, obutev za v taboru
  • 8-10 parov nogavic
  • Zaščitna maska za obraz
  • Kratke hlače
  • Majice s kratkimi rokavi
  • Kopalke
  • Perilo za 8 dni
  • Robčki
  • Spalna vreča, ležalna blazina, po potrebi še dodatna odeja
  • Baterijska svetilka
  • Plastenke za vodo, posoda za hrano, jedilni pribor (nož, vilice)
  • Pribor za osebno higieno
  • Obliži za žulje (obvezno!)
  • Zaščita pred soncem (pokrivalo, sončna krema) in klopi
  • Članska kartica ali izkaznica Mladi planinec (s plačano članarino)
  • Pisalni pribor (kemik, svinčnik)
  • Osebni dokument, zdravstvena izkaznica in nekaj denarja za osebne potrebe

Zaradi možnosti dežja priporočamo, da so oblačila v potovalni torbi spakirana v najlon vrečkah.

Mobilni telefoni v taboru niso zaželjeni. Za klice so vedno dosegljivi odrasli, ki lahko otroku tudi omogočijo klic domov.