36. planinski tabor Krn 2021

MAKSIMALNO ŠTEVILO PRIJAV JE DOSEŽENO.

31.7. – 7.8. 2021

PD Podnanos in mladinski odsek PD Podnanos vas vabita na 36. planinski tabor, ki bo tokrat potekal od 31. 7. do 7. 8. 2021 v vasi Krn. Tabor je namenjen osnovnošolskim otrokom od 2. razreda dalje. Odkrivali bomo gorske lepote, uživali v svežem zraku in neokrnjeni naravi, se hladili v mrzlih potočkih, se družili ob tabornem ognju, se učili o  gorništvu in gibanju v gorah, spali v šotorih, se zabavali z različnimi družabnimi igrami ter še mnogo drugega. Če te vsaj kaj od naštetega zanima, ne oklevaj s prijavo, saj jih sprejemamo le do 1. 7. 2021!
Prijaviš se lahko kar na spletni strani ali pošlješ prijavo na elektronski naslov: info@pd-podnanos.si, kjer napišeš vse potrebne podatke, ali po pošti, na naslov: PD Podnanos, Podnanos 71, 5272 Podnanos, s pripisom: Tabor Krn.

RAZPIS

PD Podnanos in mladinski odsek PD Podnanos organizirata 36. planinski tabor. Letos bomo odšli v vas Krn. Tabor je namenjen otrokom od 2. razreda OŠ dalje.

KRN

Krn je vas, ki se nahaja pod mogočnim primorskim očakom, ki se imenuje enako kot vas – Krn. Iz vasi se nam odpira razgled na morje, v dolini teče bistra hči planin, Soča. To je območje, na katerem je v času 1. svetovne vojne divjala znamenita Soška fronta.

ODHOD IN PRIHOD

Odhod iz Podnanosa: 31. julija 2021 ob 9:00 iz placa.

Prihod v Podnanos: 7. avgusta 2021 okrog 16:00 na plac.

Cena tabora je  100 EUR. Za vsakega  naslednjega  otroka v družini pa  70 EUR.
V ceno so vključeni stroški prevoza na tabor in nazaj, vsi stroški bivanja, prehrane in malice za na pohode.

PLAČILO

Možnost plačila bo 18. 6. 2020 in 2.7. od 19:00 do 21:00 v društveni sobi PD Podnanos nad trgovino, takrat boste lahko poravnali ceno taborjenja in članarino. Članarino lahko sicer poravnate tudi po dogovoru. Plačilo (cena + članarina) lahko nakažete tudi na transakcijski račun. Na plačilni nalog UPN poleg prejemnika (PD Podnanos) in zneska izpolnite še:

• ime in priimek udeleženca (otroka)
  • namen plačila: tabor KRN
  • TRR: SI56 0475 1000 0314 379
  • referenca: 00 2021

Vsak otrok, ki se udeleži tabora mora imeti tudi plačano članarino za tekoče leto (Ta naj bo  plačana   najkasneje  do  1. 7. 2021). Članarina za leto 2021 znaša 8 EUR.

ZAKAJ BOM ŠEL NA TABOR?

Da bom spoznaval naravo in osvajal lepe slovenske gore, se odklopil od računalniških igric, spal v šotoru, se igral gordijski vozel, pif-paf, vročo čebulo, orientacijo, se družil s prijatelji in spoznaval nove vrstnike, preživljal večere ob tabornem ognju, spoznaval zgodovino 1. sv. vojne…

PRIJAVE IN INFORMACIJE

Prijavnice oddate najkasneje do 1. 7. 2021. Število prijav je omejeno.

Lahko se prijavite:

• Preko spletne strani PD Podnanos: Prijava
  • pošljete po pošti na naslov: PD Podnanos, Podnanos 71, 5272 Podnanos, s pripisom »TABOR KRN«

Dodatne informacije:

• Vodja tabora: Aleš Bratož (041 668 147)
  • Načelnik MO: Tine Božič (040 526 955)
  • Predsednik društva: Boštjan Nabergoj (051 358 367)

COVID-19

Planinski tabor bo izpeljan, če bodo aktualne razmere omogočale izvedbo. Od prijavljenih otrok se bo glede na zahteve za izvedbo taborjenja lahko zahtevalo testiranje na COVID-19 pred odhodom na tabor. V primeru pozitivnega testa bo otrok primoran ostati doma. PD Podnanos si pridržuje pravico za odpoved taborjenja. V tem boste o odpovedi pravočasno obveščeni, strošek taborjenja pa bo povrnjen.

SEZNAM OBVEZNE OPREME

• Nahrbtnik (primeren starosti otroka)
  • Termovelur,
  • Več parov dolgih hlač in majic!
  • Anorak, bunda, kapa, dežnik
  • Planinski čevlji z dobrim podplatom, telovadni copati, obutev za v taboru
  • 8-10 parov nogavic
  • Kratke hlače
  • Majice s kratkimi rokavi
  • Kopalke
  • Perilo za 8 dni
  • Robci
  • Spalna vreča, ležalna blazina , po potrebi še dodatna odeja
  • Baterijska svetilka
  • Plastenke za vodo, posoda za hrano, jedilni pribor (nož, vilice)
  • Pribor za osebno higieno
  • Obliži za žulje (obvezno!)
  • Zaščita pred soncem (pokrivalo, sončna krema) in klopi
  • Članska izkaznica (s plačano članarino), izkaznica Mladi planinec
  • Pisalni pribor
  • Osebni dokument, zdravstvena izkaznica in nekaj denarja za osebne potrebe

* zaradi možnosti dežja priporočamo, da so oblačila v potovalni torbi spakirana v najlon vrečkah.

Mobilni telefoni v taboru niso zaželjeni. Za klice so vedno dosegljivi odrasli, ki lahko otroku tudi omogočijo klic domov.